Szukaj
Zdjęcie przedstawia telefon z otworzoną aplikacją Instagram.

Narzędzia, które pomogą Ci podbić Instagram

Instagram to aplikacja, której w 2022 roku nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Od 2010 roku zdążył zgromadzić aż 1 mld aktywnych użytkowników, stając się czwartym, największym portalem społecznościowym na świecie. Dzięki Stories czy popularnym Reels Instagram pełni dla wielu użytkowników funkcję dziennika, który z powodzeniem zastąpił klasyczne wideo-blogi.  Instagram w dzisiejszym świecie to nie tylko swoistego rodzaju blog fotograficzny, ale także miejsce budowania marki osobistej i biznesu. Aby działania w aplikacji były atrakcyjne i przynoszące korzyści, niezbędna jest znajomość pomocnych narzędzi.

Zdjęcie przedstawia ludzi korzystających z Instagrama.

Aktywność na Instagramie, która przyniesie konkretne efekty wymaga zaangażowania i czasu. Warto wykorzystać rozwiązania, które pomogą w usprawnieniu naszej pracy. W tym artykule przedstawimy:

IQhashtags 

Hasztagi na Instagramie to podstawa w osiągnięciu założonej strategii oraz celów. Dzięki IQhashtags hasztagi będą trafne, a posty zostaną odpowiednio wyświetlone, docierając do szerszej publiczności. Trafiając do większej liczby osób, możliwe jest zainteresowanie odbiorcy nie tylko pojedynczą publikacją, ale również tematyką całego kanału. IQhashtags to rozwiązanie, które pomaga odnaleźć odpowiednie hasztagi, a następnie ocenić ich zasięg oraz dopasowanie do profilu i tematyki zdjęcia. Można tam znaleźć również podpowiedzi powiązanych hasztagów, zestawienie tych najpopularniejszych oraz analizę zbanowanych hasztagów użytych w profilu. Koniecznie przeczytaj o ostatnich zmianach w hashtagach na Instagramie!

InsTrack

Podstawą prowadzenia działań w Internecie jest zbieranie danych oraz ich analiza. Dzięki temu decyzje oparte są na faktycznych wskaźnikach – nie domysłach, a nasze działania mogą przynosić oczekiwane rezultaty. InsTrack to przydatne narzędzie do prowadzenia statystyk, analityki oraz śledzenia postępów i porównywania konkurencji. Aplikacja pokazuje przyrost obserwujących, wskaźniki zaangażowania, dane historyczne oraz najbardziej popularne posty. O tym, jak ważne statystyki są w marketingu, prowadzeniu Social Media i kampaniach reklamowych przeczytacie w naszej sekcji poświęconej analityce internetowej.

InShot

Z licznych badań wynika, że nasz mózg dużo szybciej przyswaja obraz niż treść. Właśnie dlatego ważne jest, aby publikowane grafiki na Instagramie były przyjemne dla oka, przedstawiały odpowiedni przekaz oraz wzbudzały zamierzone reakcje. Warto wziąć pod uwagę, że grafiki, którymi posługujemy się w Social Media, budują nasz wizerunek, dlatego publikowanie nieprzemyślanych obrazów, może nam przynieść więcej szkód, niż pożytku. Dzięki aplikacji InShot można edytować zdjęcia oraz filmy. InShot posiada szeroki zestaw filtrów i efektów do zdjęć oraz opcję dołączenia muzyki czy emoji. Dzięki licznym funkcjom bez problemu można zsynchronizować tekst z wideo, przyciąć filmik, zdjęcie czy zmienić ich rozmiar. Z powodzeniem stworzymy Reelsy, które cieszą się coraz większą popularnością, a Instagram wciąż wprowadza ich ulepszone wersje

CutStory

Reels i Stories na Instagramie to dzisiejsza alternatywa dla klasycznych wideo-blogów. Niektórzy nie wyobrażają sobie dnia bez sprawdzenia nowości, a przewijanie Stories to pewnego rodzaju codzienny obowiązek i rutyna. Dzięki tej aplikacji możesz montować wideo za pomocą telefonu. Nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu czy skomplikowanych programów edytorskich. Długi film bez problemu można podzielić na osobne klipy, o dowolnej długości, wybrać układ, szablon, dodać tekst, naklejki czy ścieżkę dźwiękową. CutStory to idealne narzędzie dla twórców story oraz rolek. Przeczytaj koniecznie o nowej aktualizacji szablonów rolek na Instagramie

AnySticker

Na Instagramie naklejki zyskały wielką sławę, a ich używanie stało się popularnym trendem. Przykładowo naklejka, która służy do odliczania czasu do ważnego wydarzenia, o którym mają być poinformowani obserwatorzy, stała się hitem i codziennie używanym przez użytkowników dodatkiem. Jeden z najłatwiejszych sposobów tworzenia naklejek jest skorzystanie z dedykowanej do tego aplikacji.  
AnySticker to narzędzie, które umożliwia stworzenie własnych, wyróżniających się naklejek. Znajdziesz tam wiele różnych ikon, szablonów tekstowych oraz możliwości ustawień kolorystyki, dzięki czemu stworzysz niestandardowe naklejki, identyfikujące Twoją markę. Dzięki temu możesz w pełni wykorzystać wszystkie swoje pomysły i urozmaicić swój content. O algorytmie Instagrama, który bierze pod uwagę oryginalność treści, wspomnieliśmy w jednej z naszych codziennych nowinek

Meta Business Suite

Meta Business Suite to darmowe narzędzie, które pomaga w zarządzaniu Facebookiem, Instagramem i narzędziami do obsługi wiadomości w jednym miejscu. Pozwala planować posty, relacje oraz publikować rolki. Zapewnia monitorowanie statystyk i trendów, śledzenie aktywności, zarządzanie, nawiązywanie kontaktów z większą liczbą osób i uzyskiwanie lepszych wyników biznesowych. Dzięki Meta Business Suite zyskujemy przydatne statystyki, które pozwolą na optymalizację pracy.  

W Aspirate nie wyobrażamy sobie prowadzenia Social Media bez dedykowanych do nich narzędzi, ułatwiających pracę. Prowadzenie profilu na Instagramie wymaga często wiele czasu, zaangażowania oraz kreatywności.  Aby zbudować oryginalny profil, który będzie wyróżniał się na tle konkurencji oraz tworzyć wyjątkowe treści, niezbędna jest znajomość aplikacji, które w tym pomogą. Dzięki temu oszczędzamy czas oraz zasoby i zyskujemy przewagę nad konkurencją. 

Udostępnij:
Ewa Kędra
Ewa Kędra
Researcher. Odpowiedzialna za rozwój kategorii wiedza. Buduje wartościową bazę produktów godnych uwagi. Prywatnie absolwentka Logistyki, miłośniczka storytellingu, fanka reklam PPC.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.

Nie może Cię zabraknąć!

semWAW#2

Zapraszamy na semWAW#2 — barcamp o marketingu i analityce.