Szukaj
Instagram kładzie nacisk na oryginalność treści w aplikacji

Instagram kładzie nacisk na oryginalność treści w aplikacji

Instagram ogłosił wprowadzenie zmian w swoim algorytmie, które mają na celu zwiększenie widoczności treści oryginalnych i ograniczenie promowania treści przesłanych z innych aplikacji lub udostępnionych z innych kont. W ten sposób Instagram chce docenić pracę oryginalnych twórców.

Jednym ze sposobów rankingowania treści oraz kont pod względem oryginalności będzie historia publikowania z uwzględnieniem ilości postów publikowanych z innych kont. Instagram jest w trakcie tworzenia systemu klasyfikowania i oceniania prawdopodobieństwa oryginalności treści, więc algorytm pod tym kątem na pewno będzie rozbudowywany. 

Głównym celem tych zmian jest zmniejszenie dominacji profili repostujących i przypisanie większej wartości oryginalnym twórcom. 

Udostępnij:
Natalia Bobik
Natalia Bobik
Redaktor naczelna. Koordynuje prace nad serwisem i buduje rozpoznawalność serwisu. Prywatnie studentka na kierunku zarządzanie projektami, miłośniczka psów i niespełniony lekarz.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.

Nie może Cię zabraknąć!

semWAW#2

Zapraszamy na semWAW#2 — barcamp o marketingu i analityce.