Szukaj
Osoba trzymająca w dłoni telefon z feedem aplikacji Instagram, na tle kwiatów doniczkowych

Instagram wyświetli Notatki w feedzie

Instagram pracuje nad kolejną aktualizacją promującą Notatki – tym razem będą one widoczne w feedzie, przy opublikowanym poście.

Instagram będzie wyświetlał Notatki danego użytkownika, pod opublikowanymi przez niego zdjęciami, tuż przy zdjęciu profilowym. Dzięki temu będą one znacznie bardziej widoczne, co może spowodować wzrost zainteresowania tą formą treści.

Notatki same w sobie nie cieszą się zbyt dużą popularnością. Okazuje się jednak, że ich forma spodobała się młodzieży i to właśnie ta grupa użytkowników najczęściej z nich korzysta. Instagram z kolei robi wszystko, aby zatrzymać w aplikacji młodszych użytkowników, zanim całkowicie przejdą na TikToka, stąd kolejna aktualizacja. Od chwili wprowadzenia Notatek Meta umożliwiła dodawanie do nich zdjęć, filmów, a nawet lokalizacji – jak na razie – bez większych efektów.

Zrzut ekranu przedstawiający Notatki widoczne w feedzie na Instagramie
Źródło: socialmediatoday.com
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.

Nie może Cię zabraknąć!

semWAW#2

Zapraszamy na semWAW#2 — barcamp o marketingu i analityce.