Szukaj
Telefon trzymany w ręce, na tle budynków

Szablony Rolek na Instagramie

Jakiś czas temu Instagram wprowadził kolejną aktualizację Rolek, jaką są gotowe szablony dostępne dla twórców.

Jak wiadomo, Rolki to najpopularniejszy rodzaj treści na Instagramie. Meta ciągle pracuje nad nowymi metodami monetyzacji Reels i sposobami na ułatwienie ich tworzenia. O ostatnich aktualizacjach w tym obszarze pisaliśmy tutaj: https://aspirate.pl/social-media/instagram-testuje-konwertowanie-postow-wideo-na-reels/

Jedna z najbardziej użytecznych zmian na Instagramie to wprowadzenie szablonów Rolek. Opcja ta pozwala twórcom na wykorzystanie formatów wideo, stworzonych przez innych użytkowników.

Szablony są szczególnie pomocne dla osób, które chciałyby zacząć publikować rolki, ale nie wiedzą od czego zacząć. Korzystanie z gotowych formatów, pozwoli twórcom na wpasowanie się w panujące trendy i dotarcie do większej liczby użytkowników. Z najnowszego narzędzia można skorzystać w aparacie Rolek.

Udostępnione treści obejmują nie tylko wideo, ale również dźwięki. Wystarczy przesłać gotowy klip, a aplikacja sama dobierze najbardziej odpowiednie do niego audio. Wykorzystując sugerowaną muzykę, konta biznesowe powinny pamiętać o prawach autorskich, przez które wybór ścieżek dźwiękowych będzie ograniczony.

Zdjęcia przedstawiające wykorzystanie funkcji szablonów rolek na Instagramie.
Źródło: creators.instagram.com

Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.

Nie może Cię zabraknąć!

semWAW#2

Zapraszamy na semWAW#2 — barcamp o marketingu i analityce.