ASPIRATE - Serwis dla wymagających marketerów
Logo aplikacji Twitter.

Twitter wprowadza Notatki do wpisów

Twitter wprowadza możliwość tworzenia dłuższych wpisów, dodając Notatki.

Dotychczasowy limit 280 znaków w tweetach był szeroko krytykowany przez użytkowników. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom internautów, serwis rozszerzył posty o Notatki. Nowa opcja umożliwia dodanie dłuższych tekstów, formą przypominających wpis na blogu.

Notatkom można nadać tytuł (do stu znaków), dodać do nich zdjęcia oraz linki. Długość samego tekstu została ograniczona do 2500 słów. Co ciekawe, autorzy treści będą mogli ją edytować już po opublikowaniu. 

Na uwagę zasługuje też fakt, że każda Notatka będzie miała swój własny adres URL. Dzięki temu, dotrą do niej nawet internauci, którzy nie mają konta na Twitterze.

Wprowadzenie Notatek do wpisów wydaje się krokiem milowym w stronę czytelności Twittera. Do tej pory użytkownicy radzili sobie z ograniczeniami, dodając zrzuty ekranów swoich zapisanych przemyśleń lub tworząc długie wątki tweetów. Najnowsza aktualizacja ma na celu zintegrowanie platformy i może okazać się pomocna także dla marketerów.

Zrzut ekranu, przedstawiający sposób publikowania Notatek na Twitterze.
Źródło: mashable.com

Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl


Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.