Szukaj
Osoba trzymająca w dłoni telefon z wyświetlonym proflem na Instagramie

Instagram wzbogaca notatki o lokalizację użytkownika

Instagram stara się sprawić, aby notatki zyskały na popularności wśród użytkowników, umożliwiając udostępnianie w nich swojej lokalizacji.

Notatki nie cieszą się zbyt dużym zainteresowaniem. Ku rozczarowaniu twórców aplikacji, jest to raczej kolejna zbyteczna aktualizacja i nie do końca wiadomo, do czego ją wykorzystać. W celu urozmaicenia tej funkcji i nadania jej jakiegoś kierunku Instagram dodaje możliwość udostępniania w notatkach swojej lokalizacji. Po kliknięciu w nią użytkownik zobaczy wynik wyszukiwania, związany z podanym miejscem w postaci multimediów, opublikowanych przez innych odwiedzających lub samą markę.

Docelowo Notatki mają stać się narzędziem do dzielenia się swoimi przemyśleniami i nawiązywania kontaktu ze znajomymi i/lub odbiorcami. Lokalizacja ma ułatwić to zadanie i wprowadzić do platformy jeszcze więcej inspiracji.

Aktualizacja jest testowana z wybraną grupą odbiorców w USA, co ogłosił szef Instagrama Adam Mosseri. Nie wiadomo jeszcze, kiedy nowa funkcja będzie ogólnodostępna.

Zrzut ekranu nowej funkcji lokalizacji w opcji notatki w aplikacji Instagram
Źródło: socialmediatoday.com
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.

Nie może Cię zabraknąć!

semWAW#2

Zapraszamy na semWAW#2 — barcamp o marketingu i analityce.