ASPIRATE - Serwis dla wymagających marketerów
Telefon z logo Instagrama, trzymany na tle laptopa

Instagram wprowadza nowe aktualizacje

Instagram wprowadza drobne aktualizacje, w tym nowe skróty na Insta Stories.

Nowa funkcja, o nazwie Dodaj Twoje, umożliwia użytkownikom stworzenie naklejek ze skrótami do ich ulubionych treści w sekcji Eksploruj. Co ważne, naklejki te mogą być dodawane do Stories, dzięki czemu obserwatorzy mogą szybko przejść bezpośrednio do tematu, o którym mówi twórca.

Kolejną zapowiedzianą funkcją jest możliwość udostępniania utworów muzycznych, trwających do 60 sekund, w formie publicznych notatek.

Oprócz tego Instagram planuje upubliczniać lokalizację twórcy każdej Rolki. Celem jest m.in. zapobieganie szerzenia dezinformacji w przypadku, gdy osoba z jednego kraju, rozpowszechnia informacje na temat drugiego.

Ostatnią nowością jest uzyskanie dostępu do utraconych wcześniej czatów. Do tej pory ich odzyskanie wiązało się z generowaniem kodu PIN, wysyłanego na telefon. Od teraz do przywrócenia konwersacji wystarczy połączenie przez konto Google.

Na ten moment aktualizacje są w fazie testów i nie wiadomo, kiedy Instagram udostępni je szerszemu gronu odbiorców.

Zrzut ekranu z platformy Instagram, przedstawiający aktualizacje karty Eksploruj
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.