ASPIRATE - Serwis dla wymagających marketerów
Grupa ludzi robiąca zdjęcia telefonem

Instagram wprowadza funkcję Glimpse

Widząc, jakim zainteresowaniem cieszy się aplikacja BeReal, Instagram postanowił stworzyć jej własny odpowiednik–Glimpse.

Zamysł jest taki sam w obydwu przypadkach. Codzienne udostępnianie zdjęć w losowych godzinach ma na celu zwrócenie uwagi na bycie autentycznym i normalizowanie codzienności. Jest to forma protestu przeciwko idealizowaniu życia w mediach społecznościowych.

Użytkownicy Glimpse każdego dnia będą mogli dzielić się swoimi przeżyciami, udostępniając zdjęcia z przedniego i tylnego aparatu telefonu. Wszyscy otrzymają powiadomienie o tej samej, losowej porze. Najprawdopodobniej limit czasu na udostępnienie fotografii będzie wynosił dwie minuty od momentu otrzymania powiadomienia.

Jedyna różnica polega na tym, że w BeReal zdjęcia są publikowanie raz dziennie, natomiast Glimpse umożliwi dzielenie się nimi kilkukrotnie w ciągu jednego dnia.

Instagram nie podaje żadnych szczegółów na temat daty premiery Glimpse. Ze wstępnych informacji wynika jednak, że już niedługo powinien rozpocząć się proces wdrażania nowej funkcji.

Zrzut ekranu nowej funkcji Glimpse na Instagramie
Źródło: digitalinformationworld.com
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl


Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.