Szukaj
Logo aplikacji Instagram trzymane w dłoni, na niebieskim tle

Instagram testuje Relacje tylko od znajomych

Instagram pracuje nad nową aktualizacją, która pozwoli zmieniać ustawienia Stories tak, aby widzieć jedynie Relacje, opublikowane przez swoich znajomych.

Choć dla niektórych może wydawać się to dziwne, dla części użytkowników Instagram jest platformą służącą do obserwowania wyłącznie swoich znajomych. Bez influencerów, celebrytów i innych typów kont. Poza tym większość z nas woli oglądać Stories osób, które zna, a niekoniecznie kont, o których istnieniu zapomnieliśmy. Właśnie dlatego Instagram pracuje nad nową aktualizacją wyświetlająca Relacje znajomych na pierwszym miejscu, przed wszystkimi innymi profilami. Przez znajomych twórcy aplikacji rozumieją wszystkie obserwowanie konta, które również obserwują Ciebie.

Poza tym Meta umożliwi tworzenie na Instagramie grup, w których skład wejdą wyłącznie osoby zainteresowane tym samym wydarzeniem. Aby było to możliwe, organizator Eventu musi skorzystać z nowej funkcji Wydarzenia, zapraszając do udziału wybranych użytkowników lub pozostawiając listę gości otwartą – w ten sposób każdy chętny będzie mógł do niego dołączyć. Grupa zostanie stworzona automatycznie, dzięki czemu wszystkie zdjęcia, nagrania i informacje będą dostępne dla wszystkich w jednym miejscu.

Ostatnią nowością z tego tygodnia jest możliwość odpowiadania na Notatki za pomocą zdjęć, wideo, GIFów, naklejek oraz nagrań głosowych. Wszystkie z wymienionych funkcji są aktualnie testowane z wybraną grupą odbiorców.

Zrzut ekranu przedstawiający Wydarzenia na Instagramie
Źródło: socialmediatoday.com
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.

Nie może Cię zabraknąć!

semWAW#2

Zapraszamy na semWAW#2 — barcamp o marketingu i analityce.