ASPIRATE - Serwis dla wymagających marketerów
Post 3Dz aplikacji Instagram, na różowym tle.

Instagram testuje posty tylko dla bliskich znajomych

Instagram testuje nową funkcję, która pozwalałaby publikować posty widoczne wyłącznie dla bliskich znajomych.

Opublikowane treści byłyby widoczne w siatce profilu jedynie dla osób, należących do grupy bliskich znajomych. Funkcja ma ułatwić wyrażanie siebie i tworzenie bliższych relacji w sieci. Dodatkowo może ograniczyć powstawanie tzw. finsta, czyli dodatkowych, prywatnych kont na Instagramie, które mogą obserwować jedynie najbliżsi znajomi.

Jak widać, aplikacja stara się odpowiadać na dynamicznie zmieniające się preferencje użytkowników. Jakiś czas temu główna aktywność na platformie przeniosła się z feedu do wiadomości prywatnych. Dzięki Relacjom, a teraz również postom, widocznym jedynie dla wybranej grupy osób, Instagram ma stać się miejscem przyjaznym prywatności.

Twórcy aplikacji ogłosili rozpoczęcie testów funkcji w kilku krajach, nie wiadomo jednak w których dokładnie. O wszelkich zmianach w tej kwestii będziemy informować na bieżąco w naszym serwisie.

Zrzut ekranu telefonu użytkownika dodającego posty dla bliskich znajomych w aplikacji Instagram
Źródło: digitalinformationworld.com
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.