Szukaj
Logo YouTube na tle innych logo porozrzucanych po białej powierzchni

Program Partnerski YouTube będzie łatwiej dostępny

Program Partnerski YouTube to nowość, która niesie za sobą korzyści w postaci nowych funkcji zarabiania oraz dostępu do zespołu pomocy twórców. Od teraz dołączenie do niego będzie znacznie łatwiejsze.

Do tej pory wymogi, które trzeba było spełnić, aby być członkiem programu, były dosyć wygórowane. Teraz YouTube znacznie je zmienia, ułatwiając mniejszym twórcom dostęp do nowych możliwości.

Dotychczas minimalna liczba subskrybentów kanału wynosiła tysiąc, a teraz jest to pięćset. Oprócz tego system sprawdzi, czy w przeciągu ostatnich 90 dni na kanale pojawiły się przynajmniej trzy filmy. Ostatnie kryteria to watch time na poziomie trzech tysięcy godzin w przeciągu ostatniego roku lub trzy miliony wyświetleń pod klipami Shorts przez ostatnie 90 dni. Wcześniej te liczby wynosiły odpowiednio cztery tysiące godzin lub dziesięć milionów odtworzeń. Osoby, które spełnią te kryteria, mogą wysłać prośbę o dołączenie do programu.

Program Partnerski YouTube oferuje nowe formy finansowania twórcy przez fanów, m.in. w postaci Super Like i wspierania kanału, w zamian za dostęp do ekskluzywnych treści.

Aktualnie oferta jest dostępna m.in. w USA i Wielkiej Brytanii, a jeszcze w tym miesiącu ma pojawić się w nowych regionach, w tym w Polsce. Już teraz twórcy mogą wysyłać wniosek wcześniejszy dostęp do Programu i wiążących się z nim korzyści.

Zrzut ekranu przedstawiający wymogi YouTube do twórców, których obejmuje Program Partnerski.
Źródło: digitalinformationworld.com
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.

Nie może Cię zabraknąć!

semWAW#2

Zapraszamy na semWAW#2 — barcamp o marketingu i analityce.