Szukaj
Kilka logo aplikacji YouTube na czarnych kafelkach

Długie ładowanie YouTube jako kara za blokadę reklam

YouTube oficjalnie oświadcza, że długie ładowanie platformy jest sposobem zwalczania blokowania reklam przez użytkowników.

Od dawna wiadomo, że ani YouTube, ani żaden inny serwis, nie będzie akceptował blokowania reklam przez zewnętrzne systemy. Jedną dopuszczalną przez twórców platform formą uniknięcia reklam jest wykupienie subskrypcji premium. W ramach walki z użytkownikami korzystającymi z ad blockerów YouTube znacznie spowalnia proces ładowania strony, wydłużając czas oczekiwania nawet do 5 sekund. Opóźnienie zostało zauważone przez niektórych użytkowników blokujących reklamy, a sam serwis potwierdził ich przypuszczenia. Wprowadzone restrykcję mogą okazać się korzystne dla reklamodawców, a już na pewno skorzysta na nich sam YouTube.

Zrzut ekranu przedstawiający długie ładowanie platformy YouTube przez adblocker
Źródło: socialmediatoday.com
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.

Nie może Cię zabraknąć!

semWAW#2

Zapraszamy na semWAW#2 — barcamp o marketingu i analityce.