Szukaj
Laptop z logo Google na ekranie

Spowalnianie indeksowania w Search Console usunięte

Google Search Console oficjalnie usuwa narzędzie umożliwiające spowalnianie indeksowania przez roboty.

Funkcja ograniczająca szybkość indekoswania po raz pierwszy pojawiła się w 2008 roku. Jej celem było zapewnienie wydawcom sposobu kontrolowania indeksowania Googlebota, tak aby nie obciążało ono serwera. Wtedy narzędzie okazywało się przydatne, z powodu zbyt częstego indeksowania niektórych stron. Spowalnianie indeksowania w Search Console nie będzie możliwe od 8 stycznia 2024 roku.

Na ten moment usługa ta nie jest już potrzebna, gdyż Googlebot może automatycznie wykryć, kiedy serwer osiąga pojemność i podjąć natychmiastowe działania w celu spowolnienia szybkości indeksowania. Okazało się również, że narzędzie to było rzadko używane, a w przypadku jego użycia prędkość indeksowania była zazwyczaj ustawiona na najniższą wartość. Od tej chwili minimalna szybkość indeksowania będzie domyślnie nieco niższa, ale wciąż podobna do tej, o którą zwykle prosili wydawcy.

Zrzut ekranu przedstawiający spowalnianie indeksowania search console
Źródło: searchengineland.com
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.

Nie może Cię zabraknąć!

semWAW#2

Zapraszamy na semWAW#2 — barcamp o marketingu i analityce.