Szukaj
Grupa osób siedzących na kanapie z laptopami i tabletami w dłoniach

Fora internetowe z nowymi znacznikami w Google

Google wprowadza nowe dane strukturalne oraz raporty do Search Console, dzięki którym internetowe fora dyskusyjne zyskają specjalnie znaczniki w wynikach wyszukiwania.

Nowe uporządkowane dane i znaczniki forum dyskusyjnego są przeznaczone dla każdej witryny, na której ludzie wspólnie dzielą się opiniami. Gdy fora internetowe dodają ten znacznik, Google może lepiej identyfikować dyskusje online w Internecie i wykorzystywać ten znacznik w funkcjach takich jak  Dyskusje, Fora i Perspektywy. Dzięki temu strony internetowe tego typu będą lepiej widoczne.

Koncern twierdzi, że opinie innych użytkowników są szczególnie cenne i przydatne, co wpływa na większą trafność wyników wyszukiwania i zadowolenie użytkowników wyszukiwarki. Aktualizacja ta zapewne przyniesie sporo korzyści dla twórców witryn z opiniami, zwiększając liczbę odbiorców, przy okazji poprawiając aspekty wizualne wyszukiwań.

Zrzut ekranu przedstawiający fora internetowe z nowymi znacznikami Google
Źródło: searchengineland.com
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.

Nie może Cię zabraknąć!

semWAW#2

Zapraszamy na semWAW#2 — barcamp o marketingu i analityce.