Szukaj
Napis HTTPS na szarym tle

Nowy raport dotyczący HTTPS w GSC

Nowy raport dotyczący HTTPS w Google Search Console wskazuje przyczyny problemów z obsługą stron chronionych tym protokołem.

Sprawozdanie zawiera informacje o liczbie adresów zawierających HTTPS (oznaczone kolorem zielonym) oraz tych, które go nie mają (zaznaczone na czerwono). Google podaje również czynniki powodujące problemy w obsłudze witryny poprzez HTTPS. Do najczęstszych błędów należą m.in. oznaczenie protokołu tagiem kanonicznym, nieprawidłowy certyfikat i niepotrzebne przekierowanie. Należy jednak pamiętać, że przyczyn może być wiele i nie wszystkie z nich zostały uwzględnione przez Google.

Raport HTTPS jest dostępny dla większości użytkowników Google Search Console. Proces wdrażania go dla właścicieli pozostałych domen nadal trwa i zajmie maksymalnie kilka miesięcy.

Wykres raportów HTTPS z Google
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.

Nie może Cię zabraknąć!

semWAW#2

Zapraszamy na semWAW#2 — barcamp o marketingu i analityce.