ASPIRATE - Serwis dla wymagających marketerów
Laptop z włączoną wyszukiwarką Google

Google zamyka Question Hub i pracuje nad zastępstwem

Google ogłosił zamknięcie Question Hub beta jakiś czas temu, jednak dopiero przed kilkoma dniami podano oficjalną datę tego wydarzenia. Platforma przestanie działać 5 stycznia.

Kopię zapasową wszystkich danych będzie można utworzyć do 6 marca, po tym czasie znikną bezpowrotnie.

Question Hub to skarbnica pomysłów dla wielu twórców, dlatego Google pracuje nad alternatywnym narzędziem o podobnym działaniu. U niektórych użytkowników Search Console pojawiła się próbna wersja podstrony o nazwie „Pomysły na treść”. Funkcjonuje ona niemalże identycznie do Question Hub. Znajdują się tam różne pytania, na które Internauci nie znaleźli satysfakcjonującej odpowiedzi w wyszukiwarce. Ich wykorzystanie często jest świetnym pomysłem do tworzenia różnego rodzaju treści na stronę internetową i nie tylko. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że „Pomysły na treść” będą dostępne również w polskiej wersji.

Na ten moment nie znamy szczegółów o testowanej alternatywie Question Hub. O wszystkich aktualizacjach będziemy informować na bieżąco w naszym serwisie.

Zrzut ekranu z informacją o zamknięciu Question Hub od Google
Źródło: twitter.com/glenngabe
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Powiązane wpisy

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl


Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.