Szukaj
Osoba trzymająca w dłoni telefon z logo aplikacji YouTube na ekranie

YouTube testuje utwory gwiazd przerobione przez AI

YouTube rozpoczął testy nowej funkcji AI, która stworzy na potrzeby użytkowników całkowicie nowe utwory, wykonywane przez znanych artystów.

Dream Track, bo tak nazywa się nowe narzędzie, wykorzystuje generatywną sztuczną inteligencję oraz głosy wybranych muzyków do stworzenia krótkiego (maksymalnie 30 sekund) utworu. Artyści, którzy w tym celu podjęli współpracę z platformą to: Alec Benjamin, Charlie Puth, Charli XCX, Demi Lovato, John Legend, Papoose, Sia, T-Pain i Troye Sivan.


Wystarczy tylko krótko opisać swój pomysł na piosenkę i wybrać jedną z wymienionych gwiazd, a system wygeneruje utwór w stylu twórczości danej osoby. Powstały dźwięk jest przeznaczony do wykorzystania w YouTube Shorts. Na ten moment narzędzie Dream Track jest dostępne do testów z małą grupą odbiorców w Stanach Zjednoczonych.

Zrzut ekranu przedstawiający nową funkcję YouTube Dream Track, wykorzystującą AI
Źródło: youtube.com
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.

Nie może Cię zabraknąć!

semWAW#2

Zapraszamy na semWAW#2 — barcamp o marketingu i analityce.