Szukaj
Grupa nastolatków leżąca na podłodze z telefonami w dłoniach

Instagram testuje Notatki w formie wideo

Instagram po raz kolejny ulepsza Notatki, tym razem dodając możliwość publikowania w nich krótkich wideo.

Twórcy platformy twierdzą, że Notatki świetnie się przyjęły i cieszą się ogromnym zainteresowaniem użytkowników, a w szczególności nastolatków. W Polsce funkcja ta jest raczej rzadko używana, być może zmieni się to za sprawą nowej aktualizacji.

Nowe nagrania formatem przypominają Boomerangi. Są to krótkie, zapętlone fragmenty dłuższego wideo, będące dynamicznym uzupełnieniem myśli zawartych w Notatkach. Aktualizacja ta wydaje się sensowna, biorąc pod uwagę zamiłowanie młodzieży do krótkich filmów i (podobno) samych Notatek. Dzięki temu dodatkowi większa liczba użytkowników ma zainteresować się tego typu treściami.

Aktualnie Instagram prowadzi testy nowej funkcji z wybraną grupą odbiorców, ale twórcy platformy już zapowiadają jej wdrożenie w niedalekiej przyszłości.

Zrzut ekranu przedstawiający wideo Notatki w aplikacji Instagram
Źródło: threads.net/@mattnavarra
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.

Nie może Cię zabraknąć!

semWAW#2

Zapraszamy na semWAW#2 — barcamp o marketingu i analityce.