Szukaj
Osoba robiąca sobie zdjęcie na Instagram Stories

Instagram Stories widoczne dla kilku grup znajomych

Instagram oficjalnie ogłasza nową, ciekawą funkcję, która umożliwi publikację Stories tylko dla wybranych grup znajomych.

Aktualizacja jest niejako rozszerzeniem możliwości publikacji treści wyłącznie dla bliskich znajomych. Od teraz użytkownicy udostępniać Relacje np. tylko dla wielbicieli książek lub podróży. Brzmi to jak świetny sposób na ochronę swojej prywatności, tworzenie bardziej zgranej społeczności i docieranie do osób, które rzeczywiście są zainteresowane danym etapem.

Tym razem Instagram wpadł na naprawdę dobry pomysł – stories dla wielu grup jedocześnie to korzyści dla każdej osoby, korzystającej z platformy. Twórcy internetowi mogą tworzyć mniejsze grona swoich obserwatorów, co zwiększy ich zaangażowanie i ułatwi tworzenie zgranej społeczności. Odbiorcy nie będą dłużej zmuszani do oglądania treści, które ich nie interesują lub nie są główną tematyką konta. Natomiast osoby, prowadzące prywatne konta, mogą udostępniać zdjęcia i nagrania tym grupom, którym najbardziej się one spodobają.

Proces wdrażania nowej funkcji dla wszystkich użytkowników aplikacji już się rozpoczął.

Zrzut ekranu przedstawiający Instagram Stories dla różnych grup znajomych
Źródło: socialmediatoday.com
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.

Nie może Cię zabraknąć!

semWAW#2

Zapraszamy na semWAW#2 — barcamp o marketingu i analityce.