ASPIRATE - Serwis dla wymagających marketerów
Telefon z logo YouTube lezący obok słuchawek

Zakupy w YouTube Shorts

YouTube pracuje nad funkcją, umożliwiającą zakupy podczas przeglądania filmów Shorts.

Podobnie jak na innych platformach, reklamy z możliwością dokonania zakupów będą wyświetlane pomiędzy klipami. Jest to nowy sposób serwisu na przyciągnięcie większej liczby reklamodawców i zyskanie nowego źródła przychodów. Ze wstępnych informacji wynika, że zakupy w YouTube Shorts będą dostępne w przyszłym roku.

Oprócz tego, platforma planuje wprowadzić nowy program marketingu afiliacyjnego. Dzięki temu twórcy mogliby pobierać prowizję od sprzedaży promowanego produktu. Ma być to skuteczny sposób na zarabianie, opierający się na nienachalnej rekomendacji, która będzie przyjemniejsza w odbiorze, w porównaniu do standardowych reklam. Prace nad tą funkcją również mają zakończyć się w 2023 roku.

O wszelkich aktualizacjach w obydwu kwestiach będziemy informować na bieżąco w naszym serwisie.

Przykładowa reklama zakupowa w YouTube Shorts
Źródło: mybroadband.co.za

Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.