Szukaj
Telefon z logo YouTube na ekranie leżący obok białych słuchawek na niebieskim tle

YouTube wprowadza nowy interfejs

YouTube testuje ostatnio kilka aktualizacji, składających się na nowy interfejs użytkownika.

Największa zmiana, zauważona przez niektórych użytkowników to przestawiony układ strony podczas oglądania filmu. Opis i komentarze, widoczne do tej pory pod odtwarzanym wideo, zostały przeniesione na bok i są znacznie większe. W panelu, widocznym po prawej stronie, znajdą się też przyciski polubień, udostępnienia itd.

W zaktualizowanym układzie propozycje kolejnych filmów będą widoczne na dole ekranu. Ich miniatury są zauważalnie większe niż wcześniej. Zamiana miejsc tych sekcji przypomina aktualny układ mobilny i ma skupić uwagę odbiorców właśnie na proponowanych wideo oraz zachęcić ich do oglądania kolejnych treści.

Nowy interfejs odtwarzania to nie jedyna nowość w YouTube. Na stornie głównej kanału każdego z twórców ma pojawić się kategoria filmów Dla Ciebie. Znajdą się tam filmy rekomendowane dla danego użytkownika, na podstawie jego historii oglądania innych treści. Właściciele kanału będą mogli zarządzać wyświetlanymi tam propozycjami, wybierając rodzaj treści (film, Short czy live) oraz datę ich publikacji.

Oprócz tego YouTube przywraca filtr sortowania filmów od tych najstarszych, który zniknął jakiś czas temu. Twórcy platformy starają się również poprawić przejrzystość interfejsu, dlatego będą ukrywać zakładki bez żadnej zawartości. Dla przykładu lista odtwarzania będzie widoczna tylko wtedy, gdy użytkownik doda do niej jakiś film. W innym przypadku nie będzie wyświetlana.

Zrzut ekranu przedstawiający nowy interfejs użytkownika w serwisie YouTube
Źródło: searchengineland.com
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.

Nie może Cię zabraknąć!

semWAW#2

Zapraszamy na semWAW#2 — barcamp o marketingu i analityce.