ASPIRATE - Serwis dla wymagających marketerów
Telefon z ekranem logowania do LinkedIn, trzymany w ręce, na tle roślin

Weryfikacja ofert pracy w LinkedIn będzie łatwiejsza

LinkedIn wprowadza aktualizację, dzięki której weryfikacja ofert pracy we serwisie będzie łatwiejsza.

Platforma po raz kolejny stawia na bezpieczeństwo. W ubiegłym miesiącu w serwisie pojawiły się nowe metody potwierdzenia tożsamości użytkowników. Teraz nadszedł czas na weryfikację ofert pracy.

Już teraz w niektórych ogłoszeniach można znaleźć opcję „Pokaż weryfikację”, która zawiera kilka elementów potwierdzających dane firmy. Znajdują się tam informacje takie jak powiązanie osoby publikującej post z firmą, której on dotyczy, potwierdzenie jej firmowego adresu e-mail oraz miejsca pracy. Dodatkowo w Stanach Zjednoczonych możliwa jest weryfikacja dokumentu tożsamości przez platformę CLEAR.

Dzięki dodatkowej identyfikacji osoby poszukujące pracy mogą mieć pewność, że oferta naprawdę dotyczy zatrudnienia w konkretnej firmie i nie jest oszustwem. Weryfikacja ofert jest aktualnie dostępna w ograniczonym zakresie, ale LinkedIn zapowiada jej rozszerzenie w najbliższym czasie.

Zrzut ekranu przedstawiający nową opcję weryfikacji ofert pracy w LinkedIn
Źródło: socialmediatoday.com
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.