Szukaj
Laptop z logo YouTube na ekranie stojący na drewnianym biurku

Nowe statystyki w YouTube Studio

YouTube ogłosił serię nowych aktualizacji i ulepszeń, w tym dodatkowe statystyki w Studio.

Nowa karta analityczna pokazuje, które formaty najczęściej oglądają twoi widzowie. Statystyki obejmują standardowe wideo, Shorts oraz transmisje na żywo. Dzięki temu twórcy mogą lepiej poznać preferencję swoich odbiorców i dopasować do nich publikowane treści, w celu maksymalizacji oglądalności i zaangażowania.

Drugą aktualizacją jest suwak, umożliwiający przewijanie i podgląd dalszej części filmu Short. Funkcja ta będzie dostępna we wszystkich klipach, trwających co najmniej 30 sekund, a także w krótszych nagraniach, w przypadku, gdy ich odtwarzanie zostanie wstrzymane. Wprowadzenie suwaka może mieć wpływ na statystyki, o czym można się przekonać w YouTube Studio.

Ostatnią zmianą jest podział przychodów z platformy na kilka kategorii. Dzięki nim twórca będzie mógł łatwo sprawdzić, co jest jego głównym źródłem dochodu i wykorzystać to do maksymalizacji swoich zarobków.

Nowe statystyki oglądalności w YouTube Studio
Źródło: socialmediatoday.com

Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.

Nie może Cię zabraknąć!

semWAW#2

Zapraszamy na semWAW#2 — barcamp o marketingu i analityce.