ASPIRATE - Serwis dla wymagających marketerów
Planowanie transmisji live i tryb sprawdzenia wideo

Planowanie transmisji live i tryb sprawdzenia wideo

Ręczne notowanie dat i ustawianie przypomnień dotyczących interesujących Cię transmisji live na Instagramie? To już przeszłość! Instagram dodał możliwość planowania nadchodzących transmisji na żywo z poziomu aplikacji.

To istotna aktualizacja, dająca duże pole do manewru markom, które mają zamiar zwiększyć sprzedaż za pośrednictwem Instagrama. Platforma chce się rozwijać w zakresie zakupów w wideo live. W ciągu ostatniego miesiąca w aplikacji zorganizowano serię wydarzeń zakupowych live, które miały na celu zbadać potencjalny poziom aktywności zakupowej podczas relacji na żywo na Instagramie. Możliwość zaplanowania swojego live z aż 90-dniowym wyprzedzeniem z pewnością rozwinie potencjał tego narzędzia.

Zainteresowani użytkownicy będą mogli kliknąć w naklejkę z datą wydarzenia, dzięki czemu otrzymają powiadomienie na dzień i 15 minut przed rozpoczęciem transmisji. Z kolei twórcy będą mogli nadać tytuł transmisji i oznaczyć tagi produktów, jeśli będą one promowane w trakcie live. Dodatkowo pojawiła się też opcja sprawdzenia wideo na żywo, która umożliwi przetestowanie oświetlenia, dźwięku lub przyzwyczajenia się do kamery bez nadawania transmisji.

Co więcej, w kolejnych miesiącach nowa funkcjonalność ma być udoskonalana – twórcy będą mogli się połączyć ze swoimi obserwatorami w trybie ćwiczeń, czy przetestować połączenie.

Udostępnij:
Natalia Bobik
Natalia Bobik
Redaktor naczelna. Koordynuje prace nad serwisem i buduje rozpoznawalność serwisu. Prywatnie studentka na kierunku zarządzanie projektami, miłośniczka psów i niespełniony lekarz.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl


Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.