Szukaj
Róg ekranu smartfonu z wyświetlona ikonką aplikacji YouTube

Pełnoekranowa pionowa transmisja na żywo na YouTube

YouTube chce poprawić doświadczenie użytkowników urządzeń mobilnych, dzięki czemu transmisja na żywo będzie pełnoekranowa, nawet w pionowej orientacji ekranu.

Dotychczas jedyną dostępną opcją oglądania live był tzw. letterbox, kładący nacisk na czat na żywo, co nie do końca odpowiadało wszystkim odbiorcom. Nowy format będzie przypominał ten, który obecnie dominuje na TikToku czy Instagramie. Transmitowany obraz zostanie rozłożony na całym ekranie, a u jego dołu będą widoczne komentarze i inne rodzaje interakcji użytkowników.

Według twórców platformy taki format jest znacznie bardziej wciągający i zachęcający, a tym samym poprawia doświadczenie użytkownika. Transmisje będą wyświetlane między filmami Shorts, a ich nowy układ zapewni większą spójność i harmonię przeglądanych treśći.

Zaktualizowana wersja transmisji jest aktualnie dostępna dla wybranej grupy użytkowników, ale wkrótce aktualizacja ma mieć swoją globalną premierę.

Pełnoekranowa pionowa transmisja na żywo widoczna na zrzutach ekranu z aplikacji YouTube
Źródło: socialmediatoday.com
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.

Nie może Cię zabraknąć!

semWAW#2

Zapraszamy na semWAW#2 — barcamp o marketingu i analityce.