Szukaj
Laptop z wyszukiwarką Google na ekranie

Aktualizacja Google Helpful Content trwa

Pierwsza w tym roku aktualizacja Helpful content rozpoczęła się kilka dni temu i potrwa około dwóch tygodni. Oto co się zmieni.

Jedną z ważniejszych aktualizacji jest mniej rygorystyczne podejście do treści generowanych przez sztuczną inteligencję. Poprzednia aktualizacja wyraźnie podkreślała, że treści stworzone przez człowieka będą miały pierwszeństwo nad tymi, do których wykorzystano AI. Dotychczasowe sformułowanie o wyższości treści stworzonych dla ludzi przez ludzi zniknęło, co pozwala twierdzić, że Google złagodziło swoje podejście do AI.

Kolejna zmiana może okazać się złą wiadomością dla właścicieli witryn, hostujących treści stron trzecich, zarówno na stornie głównej, jak i w subdomenach. Google przypomina, że tego typu elementy są brane pod uwagę w kontekście przydatności treści, zawartych w witrynie. Oznacza to, że w przypadku, gdy elementy te nie są do końca związane z tematem witryny, najlepszym wyjściem będzie zablokowanie indeksowania ich przez Google.

Oprócz tego aktualizacja Helpful Content wprowadza kilka zmian w kwestii samodzielnej oceny przydatności treści. Z pierwszej z nich wynika, że treść nie musi być napisana przez eksperta w danej dziedzinie, a wystarczy, że zostanie przez niego zrecenzowana. Pozostałe wytyczne dotyczą zakazów sztucznego odświeżania stron, np. przez zmianę dat publikacji treści lub usuwanie starszych materiałów.

Ostatnia nowość dotyczy odzyskiwania danych w przypadku, gdy aktualizacja wpłynie na witrynę. Według nowych wytycznych należy wówczas identyfikację nieprzydatnych treści, a następnie ich usunięcie lub zastąpienie innymi.

Zrzut ekranu przedstawiający status aktualizacji Google Helpful Content
Źródło: status.search.google.com
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.

Nie może Cię zabraknąć!

semWAW#2

Zapraszamy na semWAW#2 — barcamp o marketingu i analityce.