Szukaj
Wyszukiwarka Google na tle osó

Google testuje Notatki w wynikach wyszukiwania

Google rozpoczyna testy nowej funkcji, jaką są Notatki użytkowników, dołączone do wyników wyszukiwania.

Notatki mają być pewnego rodzaju komentarzami na temat danego wyniku wyszukiwania. Dopiski będą mogli publikować zarówno eksperci w danej dziedzinie, jak i wszyscy inni użytkownicy. Docelowo dopiski te mają tworzyć bazę podpowiedzi oraz wskazywać, czy dana witryna jest przydatna, jeszcze przed wejściem na nią.

Do Notatek można dodać tło z tekstem i obrazami. Wszystkie notatki zawierają także w stopce odnośnik bezpośrednio do strony internetowej, której dotyczą. Google zapewnia, że każda z nich będzie sprawdzana przez algorytm i weryfikację manualną. W ten sposób koncern zamierza eliminować spam oraz wszelkie inne wpisy naruszające zasady lub niezwiązane z daną stroną internetową. Oprócz tego trwają prace nad zapewnieniem właścicielom witryn wglądu do Notatek dołączonych do ich stron.

  Zrzut ekranu przedstawiający  Notatki do wyników wyszukiwania Google
Źródło: searchengineland.com
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.

Nie może Cię zabraknąć!

semWAW#2

Zapraszamy na semWAW#2 — barcamp o marketingu i analityce.