Szukaj
Ekran laptopa z wyszukiwarką Google na ekranie

Google Chrome aktualizuje Safety Check

Google wprowadza kilka aktualizacji w przeglądarce Chrome, z czego największe zmiany dotyczą systemu Safety Check, zapewniającego bezpieczeństwo i prywatność przeglądania.

Według Google kontrola bezpieczeństwa w tle będzie przeprowadzana automatycznie przy każdym użyciu przeglądarki Chrome. W związku z tym użytkownicy będą otrzymywać powiadomienia w tym zakresie, szczególnie w przypadkach, gdy hasło jest zapisane w Chrome i mogło zostać naruszone. Wszelkie alerty będą wyświetlane w głównym menu przeglądarki, co umożliwi natychmiastowe zauważenie ich i reakcję użytkownika.

Kontrola bezpieczeństwa w przeglądarce Chrome ma również na celu ograniczenie uprawnień stron, które od dawna nie były odwiedzane, chodzi tu m.in. o dostęp do mikrofonu i lokalizowania obrazów.

Zrzut ekranu przedstawiający aktualizację Safety Check w Google Chrome
Źródło: digitalinformationworld.com
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.

Nie może Cię zabraknąć!

semWAW#2

Zapraszamy na semWAW#2 — barcamp o marketingu i analityce.