Szukaj
Zrzut ekranu telefonu z aplikacjami Google Gmail Google Maps i YouTube

Google będzie usuwać nieaktywne konta

Google zapowiada usunięcie każdego konta, które nie wykazywało żadnej aktywności przez ostatnie dwa lata.

Proces ma rozpocząć się w grudniu tego roku. Usunięcie konta będzie równoznaczne ze zniknięciem wszelkich treści, przechowywanych przez danego użytkownika w Dysku, Zdjęciach Google, Workspace oraz YouTube.

Aby tego uniknąć, wystarczy wykazać jakąkolwiek aktywność konta. Google bierze pod uwagę wysyłanie i odczytywanie wiadomości e-mail, korzystanie z Dysku, YouTube lub sklepu Play, a także logowanie do innej aplikacji czy usługi za pomocą danego konta.

Koncern zapowiada wysyłanie licznych powiadomień do kont, zagrożonych usunięciem, aby uniknąć niepożądanych skutków. Co ważne, nowa polityka nie zagraża żadnym kontom firmowym oraz szkolnym.

Google tłumaczy swoją decyzję niebezpieczeństwami, jakie niosą ze sobą nieaktywne konta. Nieużywane profile są dużo bardziej podatne na ataki i mogą służyć do wykradania danych lub rozpowszechniania niechcianych treści.

Podobne działania związane z nieaktywnymi kontami zapowiedział ostatnio LinkedIn, o czym pisaliśmy tutaj: https://aspirate.pl/social-media/mozliwy-spadek-liczby-obserwujacych-w-linkedin/.

Zrzut ekranu przedstawiający ponowne logowanie do konta Google, które było nieaktywne
Źródło: blog.google
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.

Nie może Cię zabraknąć!

semWAW#2

Zapraszamy na semWAW#2 — barcamp o marketingu i analityce.