ASPIRATE - Serwis dla wymagających marketerów
Dwie osoby siedzące na kanapie, jedna trzyma w dłoni logo platformy Pinterest

Pinterest ułatwia tworzenie Pinów

Pinterest wprowadza sporo ciekawych aktualizacji, które mają przede wszystkim ułatwić tworzenie Pinów i zwiększyć zaangażowanie użytkowników.

Najważniejszą zmianą jest umieszczenie wszystkich narzędzi do tworzenia i edycji Pinów w jednym strumieniu. Dotyczy to również funkcji, które dotychczas były dostępne jedynie dla wybranych formatów. Należą do nich możliwość dodawania linków, muzyki, nakładek tekstowych i naklejek. Linki dostępne dla wszystkich zdjęć i filmów to przełomowa zmiana dla marketerów, którzy będą mogli z łatwością przekierowywać ruch na swoje strony internetowe.

Kolejną nowością są ulepszone wskaźniki Pinów, w tym liczba wyświetleń i czas oglądania. Dostęp do tych danych znacznie ułatwi proces analizy skuteczności publikowanych treści. Oprócz tego wszyscy użytkownicy będą mogli edytować Piny już po ich publikacji. Ostatnią aktualizacją są reakcje emoji, dostępne pod każdym rodzajem treści na platformie.

Powyższe zmiany, ułatwiające tworzenie Pinów oraz śledzenie ich wyników, sprawiają, że Pinterest staje się platformą bardziej przyjazną dla marketerów.

Zrzut ekranu nowych aktualizacji ułatwiających tworzenie Pinów w aplikacji Pinterest
Źródło: socialmediatoday.com
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl


Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.