ASPIRATE - Serwis dla wymagających marketerów
Logo Meta na niebieskim tle

Meta wprowadza platformę AI Sandbox

Meta pracuje nad szeregiem nowych narzędzi reklamowych, wykorzystujących sztuczną inteligencję, a jednym z nich jest platforma AI Sandbox.

Nowy projekt ma ułatwić tworzenie skutecznych kampanii reklamowych na Facebooku i Instagramie. Aktualnie narzędzie ma trzy podstawowe funckje.

Pierwszą z nich jest odmiana tekstu. Sztuczna inteligencja generuje kilka odmian bazowego tekstu, stworzonego przez reklamodawcę, formułując bardziej różnorodne opcje. Alternatywy, stworzone przez AI Sandbox, opierają się na najnowszych zaleceniach i najskuteczniejszych praktykach Meta. Wystarczy jedno kliknięcie, aby zastosować je w swojej kampanii lub przeprowadzić test A/B.

Pozostałe możliwości to automatyczne tworzenie tła obrazu, na podstawie wprowadzonego tekstu oraz dopasowanie rozmiaru grafiki do wybranego formatu (Reels, Story itd.).

AI Sandbox jest aktualnie testowany przez wybraną grupę użytkowników. Nie podano jeszcze daty oficjalnej premiery dla wszystkich reklamodawców,

Źródło: facebook.com
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl


Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.