Szukaj
Logo aplikacji Facebook i Instagram od Meta ułożone w kwadraty

Meta Verified wkrótce będzie dostępna dla firm

Meta Verified to płatna subskrypcja potwierdzająca tożsamość osoby prowadzącej konto na Facebooku i Instagramie, która wkrótce ma być dostępna również dla firm.

Po wykupieniu usługi użytkownik otrzymuje plakietkę, potwierdzającą autentyczność konta, dodatkową ochronę przez podszywaniem się oraz dostęp do indywidulanej pomocy w przypadku problemów z kontem. Dodatkowo profile marek, które wykupią subskrypcję, będą wyświetlały się wyżej w wynikach wyszukiwania na obydwu platformach i liście rekomendowanych do zaobserwowania kont.

Głównym założeniem Meta Verified dla firm jest dotarcie do nowych klientów i budowanie pozytywnego wizerunku i ugruntowanej pozycji marki. Koszt miesięcznej subskrypcji wynosi od 21,99 USD w przypadku konta na jednej platformie i 34,99 USD dla obydwu z nich jednocześnie.

Tylko konta/proflie, które wykazują określoną aktywność i zostały założone odpowiednio wcześniej, mogą zakwalifikować się do usługi. Weryfikacja autentyczności odbędzie się poprzez numer telefonu, adres e-mail lub swoją domenę.

Testy programu Verified rozpoczną się w najbliższych tygodniach w wybranych krajach. Meta pracuje również nad objęciem usługą aplikacji WhatsApp, jednak szczegóły na ten temat nie są jeszcze znane.

Zrzut ekranu przedstawiający nową funkcję  Meta Verified dla firm
Źródło: about.fb.com
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.

Nie może Cię zabraknąć!

semWAW#2

Zapraszamy na semWAW#2 — barcamp o marketingu i analityce.