Szukaj
Grupa osób trzymająca w dłoniach telefony z logo LinkedIn na ekranie, ułożone na linii koła.

LinkedIn ulepsza swój algorytm dzięki AI

LinkedIn wyróżnia się na tle innych mediów społecznościowych szerokim wykorzystaniem AI – tym razem twórcy platformy postanowili ulepszyć jej algorytm rekomendacji.

Co to oznacza dla użytkowników? Przede wszystkim lepsze zrozumienie ich potrzeb i zainteresowań oraz bardziej spersonalizowane doświadczenia na całej platformie. Tak przynajmniej twierdzi LinkedIn.

Od teraz sztuczna inteligencja będzie wnikliwie analizować wszelką aktywność użytkowników, aby określić jakie tematy, artykuły i treści są ważne dla danej osoby. Jest to pozytywna zmiana również dla marketerów – aktualizacja ma sprawić, że publikowane treści trafią do właściwych osób we właściwym czasie. Lepsze zrozumienie użytkowników i ich zainteresować ma przełożyć się na skuteczniejsze docieranie do docelowej grupy odbiorców.

Podsumowując, AI ma sprawić, że algorytm w LinkedIn stanie się bardziej przyjazny i dopasowany zarówno dla osób prywatnych, jak i firm. Proces wdrażania aktualizacji już się rozpoczął, a więc lada moment wszyscy powinniśmy się cieszyć wszystkimi ulubionymi treściami w jednym miejscu.

Źródło: engineering.linkedin.com
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.

Nie może Cię zabraknąć!

semWAW#2

Zapraszamy na semWAW#2 — barcamp o marketingu i analityce.