Szukaj
Telefon z logo LinkedIn trzymany w dłoni

LinkedIn stawia na bezpieczeństwo użytkowników

Na LinkedIn pojawiają się nowe funkcje, które mają zwiększyć bezpieczeństwo korzystania z portalu i chronić użytkowników przed oszustami.

Pierwszą nowością jest dodanie kilku znaczących informacji w opisie profilu. Od teraz znajdują się tam daty założenia konta oraz ostatnio wprowadzanych zmian. Nowa aktualizacja umożliwi również sprawdzenie, czy konto jest powiązane z adresem e-mail lub numerem telefonu. Informacje te mają ułatwić sprawdzenie, czy mamy do czynienia z prawdziwą osobą, czy oszustem.

LinkedIn dodaje również komunikaty ostrzegawcze w konwersacjach. Jeżeli nadawca wiadomości zaproponuje przeniesienie rozmowy do innej aplikacji, odbiorca otrzyma ostrzeżenie o potencjalnym niebezpieczeństwie. Powodem jest częste wykorzystywanie tej metody przez oszustów. W tej sytuacji LinkedIn zaproponuje również zapoznanie się z listą zasad bezpiecznego korzystania z serwisu.

Wprowadzenie nowych funkcji poprawiających bezpieczeństwo to odpowiedź LinkedIn na co raz większą liczbę oszustw w aplikacji. Proces wdrażania aktualizacji już się rozpoczął i niedługo powinny być one dostępne dla wszystkich użytkowników.

Nowa funkcja informacji o profilu w LinkedIn
Źródło: blog.linkedin.com
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.

Nie może Cię zabraknąć!

semWAW#2

Zapraszamy na semWAW#2 — barcamp o marketingu i analityce.