ASPIRATE - Serwis dla wymagających marketerów
Logo aplikacji Facebook i Instagram na niebieskim tle

Już niedługo Facebook i Instagram będą płatne

Według ostatniego ogłoszenia Marka Zuckerberga już niedługo Facebook i Instagram zostaną rozszerzone o płatne wersje premium.

Płatna subskrypcja, o nazwie Meta Verified, ma zwiększyć bezpieczeństwo w obydwu aplikacjach, potwierdzając autentyczność danych użytkowników. Osoby, które zdecydują się na zakup wersji premium, otrzymają niebieską odznakę weryfikacyjną, widoczną przy ich nazwisku.

Sprawdzanie tożsamości będzie odbywało się poprzez analizę dokumentu takiego jak np. dowód osobisty. W ten sposób użytkownicy mają być chronieni przed osobami, które mogą się pod nich podszywać. Kolejne zalety płatnych wersji aplikacji to bezpośredni dostęp do obsługi klienta i najnowszych aktualizacji, a także zwiększona widoczność i zasięgi.

Facebook i Instagram w wersji płatnej są już dostępne w Australii i Nowej Zelandii. Meta Verified już wkrótce ma pojawić się także w innych krajach.

Miesięczny koszt subskrypcji to 11,99 USD w przypadku dostępu z poziomu przeglądarki internetowej oraz 14,99 USD dla aplikacji mobilnych.

Zrzut ekranu ogłoszenia o płatnych wersjach Facebooka 'a i Instagrama.
Źródło: searchengineland.com
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl


Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.