Szukaj
Osoba w garniturze, nad której dłonią wisi logo aplikacji Instagram

Instagram wprowadza reklamy Multi-Advertiser w Rolkach

Instagram testuje nowy układ reklam o nazwie Multi-Advertiser, który pozwoli na wyświetlanie kilku płatnych kampanii jednocześnie.

Nowy format będzie obejmował aż cztery posty sponsorowane, pochodzące od różnych reklamodawców. Reklamy Multi-Advertiser mają być wyświetlane pomiędzy oglądanymi Rolkami.

Instagram twierdzi, że nowe reklamy pomogą użytkownikom porównywać i odkrywać produkty wielu firm jednocześnie. Treści sponsorowane mają być dobierane tak, aby wiązały się z zainteresowaniami, potrzebami i ostatnimi wyszukiwaniami użytkownika. Dla przykładu, obok reklamy sukni ślubnej może pojawić się kampania cukierni, produkującej torty weselne.

Wbrew entuzjazmowi twórców platformy, testowana aktualizacja budzi wiele kontrowersji wśród ekspertów, którzy nie wróżą jej świetlanej przyszłości. Zachętą do wypróbowania nowych reklam są niskie stawki CPM, co może szczególnie przyciągnąć małe, rozwijające się firmy. Jest to jednak decyzja, którą trzeba będzie dobrze przemyśleć. Choć początkowo nowy układ może przyciągać uwagę użytkowników, zapewne później stanie się jedynie przeszkodą w oglądaniu ulubionych klipów, przez co reklamy przyniosą efekt odwrotny od zamierzonego.

Proces wdrażania nowej aktualizacji podobno już się rozpoczął, ale jej całkowite wdrożenie zajmie jeszcze trochę czasu. Kiedy ten nadejdzie, reklamodawcy będą mogli wyłączyć opcję Multi-Advertiser w ustawieniach aplikacji.

Zrzut ekranu reklamy Multi-Advertiser na platformie Instagram
Źródło: searchengineland.com
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.

Nie może Cię zabraknąć!

semWAW#2

Zapraszamy na semWAW#2 — barcamp o marketingu i analityce.