ASPIRATE - Serwis dla wymagających marketerów
Telefon z włączonym Instagramem trzymany na różowym tle

Instagram umożliwia dodawanie muzyki do zdjęć

Instagram ogłosił właśnie nową funkcję, jaką jest dodawanie muzyki do zdjęć publikowanych w aplikacji.

Muzyka bez wątpienia jest istotnym czynnikiem wpływającym na popularność Rolek czy InstaStories. Twórcy aplikacji poszli o krok dalej, wprowadzając możliwość dodania muzyki także do standardowych postów. Celem jest poprawa doświadczenia użytkowników platformy i zwiększenie możliwości wyrażania siebie przez Internautów.

Nowa funkcja jest dostępna w narzędziach edycji postu. Wystarczy kliknąć opcję Dodaj muzykę i wybrać jeden z wielu dostępnych utworów. Użytkownicy będą mogli wybrać dowolny fragment nagrania, trwający od 5 do 90 sekund. Oczywiście lista nagrań jest ograniczona różnego rodzaju licencjami, ale wybór jest szeroki.

Jak na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie opcja będzie ogólnodostępna, jednak ze wstępnych informacji wynika, że będziemy mogli z niej korzystać już niedługo.

Zrzut ekranu opcji dodawania muzyki do postu na Instagramie
Źródło: digitalinformationworld.com
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl


Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.