Szukaj
Grafika 3D postu na platformie Facebook z emotikonami dookoła

Facebook wprowadza dodatkowy profil osobisty

Facebook wprowadza ciekawą aktualizację, dzięki której każdy użytkownik platformy może stworzyć dodatkowy profil osobisty, poświęcony np. pracy czy pasji.

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób stawia na bezpieczeństwo i ochronę danych w Internecie. Platformy społecznościowe starają się nadążać za potrzebami użytkowników, dodając kolejne aktualizacje, zapewniające większą prywatność. Po zmianach na Instagramie dotyczących widoczności postów i polubień, Meta przenosi swoją uwagę na Facebooka.

Facebook testował dodatkowy profil osobisty przez ponad rok, a po pozytywnej reakcji użytkowników, koncern zdecydował wprowadzić funkcję na całym świecie. Kolejny profil jest przeznaczony dla osób, które chcą publikować różnorodne treści, o ograniczonym dostępie. Dla przykładu osoba, zajmująca się fotografią może potrzebować osobnego profilu do publikacji zdjęć klientów, tak, aby obce osoby nie miały dostępu do informacji z jej głównego konta. Dzięki tej możliwości użytkownicy mogą dzielić się swoimi pasjami czy pracą z większą (lub wręcz przeciwnie) grupą odbiorców, bez obawy o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich.

Każdy profil będzie miał również oddzielny kanał nadawczy, aby móc dostosować treści do swoich preferencji zawodowych i osobistych. Co ważne, przełączanie się między dwoma kontami nie będzie wymagało logowania.

Zrzut ekranu przedstawiający dodatkowy profil osobisty na platformie Facebook
Źródło: techcrunch.com
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.

Nie może Cię zabraknąć!

semWAW#2

Zapraszamy na semWAW#2 — barcamp o marketingu i analityce.