Szukaj

YouTube testuje hiperłącza w komentarzach

YouTube zapowiada testy nowej funkcji, jaką są hiperłącza, dołączone do niektórych słów kluczowych w komentarzach.

Nowa funkcja ma ułatwić i przyspieszyć proces wyszukiwania informacji na wybrane tematy. Hiperłącza mają być dołączone do konkretnych słów kluczowych. Po kliknięciu któregoś z nich system ma przenieść użytkownika do listy wyników wyszukiwania, związanych z danym wyrażeniem. Co ważne, cały proces nie zakłóciłby oglądania pierwotnego wideo, które nadal byłoby odtwarzane w miniaturce na dole ekranu.

Osoby zamieszczające komentarze nie mogą w żaden sposób modyfikować ani usuwań hiperłączy. Mogą jedynie całkowicie zastrzec opcję dodawania linków do ich słów. Jedynie twórcy mogą w pewniej sposób wpływać na hiperłącza, usuwając wybrane lub wszystkie z tych, widocznych pod ich filmami.

Testy wciąż są w początkowej fazie, dlatego nie wiadomo, z jakim odbiorem się spotkają i czy wejdą w życie. O wszelkich aktualizacjach w tej kwestii będziemy informować na bieżąco w naszym serwisie.

Zrzut ekranu fimu z platformy You Tube  na temat hiperłączy w komentarzach
Źródło: https://www.youtube.com/@creatorinsider
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.

Nie może Cię zabraknąć!

semWAW#2

Zapraszamy na semWAW#2 — barcamp o marketingu i analityce.