ASPIRATE - Serwis dla wymagających marketerów
Osoba trzymająca telefon z logo TikToka

TikTok zwalcza nieodpowiednie treści na nowe sposoby

TikTok i Instagram to dwie platformy, na których ryzyko natrafienia na treści nieodpowiednie dla wieku odbiorców jest największe.

Twórcy chińskiej aplikacji stworzyli nowy model, który ma skutecznie wykrywać nagrania i zdjęcia, zawierające elementy o charakterze seksualnym. Nowe narzędzie będzie blokowało także treści z tzw. pogranicza. Od teraz nawet materiały, które bezpośrednio nie naruszają zasad TikToka, ale mogą zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych użytkowników, będą blokowane. Mimo że wykrywanie nagości nie stanowi problemu dla mechanizmów aplikacji, znalezienie innego typu materiałów dla dorosłych jest dużo bardziej skomplikowane.

Twórcy aplikacji nie ujawnili szczegółów na temat dokładności analizy prowadzonej przez system. Ogłosili jednak, że w ciągu miesiąca, nowe narzędzie zablokowało ponad milion filmów, zawierających treści z pogranicza.

Informacja jak TikTok zwalcza nieodpowiednie treści
Źródło: digitalinformationworld.com
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.