Szukaj
Telefon z logo Facebooka, na ciemnym tle

Facebook przywraca czat w aplikacji

W ramach ostatnich testów Facebook zrezygnował z Messengera, wprowadzając czat, dostępny bezpośrednio w aplikacji.

Facebook usunął własny czat w 2014 roku, tworząc osobny komunikator, przeznaczony wyłącznie do rozmów między użytkownikami. Kilka dni temu badacze aplikacji udostępnili podgląd testowej wersji serwisu, gdzie wystarczy przesunąć w lewo, aby przejść do czatu. Nie wiadomo jeszcze, jak miałoby wyglądać nowe miejsce prowadzenia konwersacji.

Zaletą przywrócenia czatu bezpośrednio na Facebooka ma być ułatwiony dostęp do rozmów, bez konieczności opuszczania aplikacji. Kolejny plus zrezygnowania z Messengera to oszczędność miejsca w telefonie.

Na ten moment dostęp do tej testowej wersji ma jedynie wąskie grono wybranych użytkowników. Jak zawsze w przypadku tego typu testów, nie wiadomo, czy aktualizacja wejdzie w życie, czy służy jedynie do badań koncernu Zuckerberga.

Zrzut ekranu nowego czatu na Facebooku
Źródło: digitalinformationworld.com
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.

Nie może Cię zabraknąć!

semWAW#2

Zapraszamy na semWAW#2 — barcamp o marketingu i analityce.