Szukaj
Osoba, zasłaniająca twarz telefonem z logo TikToka

TikTok wprowadza płatne serie filmów

Szukając nowych sposobów na monetyzację twórczości użytkowników, TikTok wprowadza płatne serie klipów premium.

Serie to tak naprawdę zbiór powiązanych tematycznie TikToków, dostępnych dla użytkowników wyłącznie za dodatkową opłatą. Nagrań może być łącznie 80, a każde z nich ma trwać maksymalnie 20 minut.

Zarabianie na krótkich materiałach wideo jest dużo trudniejsze niż w przypadku ich dłuższych odpowiedników. Zdając sobie z tego sprawę, twórcy platformy chcieli ułatwić użytkownikom zarabianie, umożliwiając im publikowanie płatnych, ekskluzywnych treści. Oprócz tego TikTok twierdzi, że serie to świetny sposób na tworzenie społeczności najbardziej zaangażowanych odbiorców.

Ceny zakupu dostępu do całej serii nagrań mają wahać się od 1 do nawet 190 dolarów. Każdy z TikTokerów będzie mógł sam zadecydować o tej kwocie, bazując na zawartości publikowanych filmów.

Na ten moment aktualizacja jest dostępna jedynie dla wybranej grupy twórców. Na podstawie ich opinii, TikTok zadecyduje czy, i w jakiej formie, serie pojawią się na platformie.

Zrzut ekranu, prezentujący serie na TikToku
Źródło: newsroom.tiktok.com
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.

Nie może Cię zabraknąć!

semWAW#2

Zapraszamy na semWAW#2 — barcamp o marketingu i analityce.