ASPIRATE - Serwis dla wymagających marketerów
Laptop z log YouTube na ekranie

Nakładki reklamowe znikną z YouTube

YouTube ogłosił, że nakładki reklamowe już wkrótce nie będą wyświetlane w serwisie.

Nakładki to poziome reklamy, wyświetlane w dolnej części ekranu, podczas odtwarzania filmu. Format ten został wycofany z urządzeń mobilnych już jakiś czas temu, teraz przyszła pora również na komputery.

Nakładki reklamowe całkowicie znikną z YouTube już 6 kwietnia tego roku. Twórcy platformy uzasadniają tę decyzję poprawą doświadczenia użytkowników oraz optymalizacją skuteczności innych rodzajów kampanii.

Aktualizacja ta jest dobrą wiadomością dla wielu twórców. Nakładki wykazywały znacznie mniejszą skuteczność w porównaniu do innych typów reklam, przez co mimo dużej liczby wyświetleń, przychody z filmów nie były zbyt wysokie.

Niestety zmiana ta może okazać się negatywna dla wielu reklamodawców. Stosunkowo niska cena tego formatu reklamowego czyniła nakładki przystępną opcją dla mniejszych firm.

Zrzut ekranu, informujący o tym, że nakładki reklamowe znikną z YouTube
Źródło: support.google.com
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Powiązane wpisy

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl


Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.