Szukaj
Zrzut ekranu przedstawiający osobę śpiewającą na transmisji live

TikTok wprowadza konto artysty

TikTok wprowadza możliwość oznaczenia profilu w aplikacji jako konto artysty. W ten sposób muzycy mogą łatwiej dotrzeć do nowej grupy odbiorców i poszerzać grono swoich fanów.

Konto artysty zawiera kilka przydatnych funkcji i narzędzi, które mają umożliwić fanom poznanie twórczości danego artysty, a także jego samego. Opcja jest dostępna dla każdego twórcy, który wydaje muzykę. Po włączeniu funkcji pod nazwą konta pojawi się oznaczenie „Artysta”, a profil zostanie wzbogacony o dodatkową zakładkę, dedykowaną muzyce.

Najnowsze utwory mogą być wyróżnione na profilu już od 14 dni przed oficjalną premierą i 30 dni po niej. Oprócz tego twórcy mogą przypiąć wybrane klipy u góry zakładki muzycznej. Twórcy aplikacji przygotowali również funkcje Behind the song, będącą rzutem oko za kulisy powstawania wybranego utworu lub albumu.

Nie da się ukryć, że TikTok ma ogromny wpływ na świat muzyki. Utwory trendujące w aplikacji niejednokrotnie rozsławiły początkujących artystów i dały drugą młodość starszym piosenkom. Aplikacja stała się również miejscem promocji wielu utworów, albumów, czy tras koncertowych. Na dodatek najnowsza współpraca i integracja z platformą TicketMaster umożliwia użytkownikom kupowanie biletów na różne wydarzenia bez opuszczania aplikacji.

Aktualnie konto artysty obejmuje wyłącznie muzyków, ale być może w przyszłości TikTok zechce rozszerzyć tę funkcję na pozostałe dziedziny sztuki.

Zrzut ekranu przedstawiający konto artysty
Źródło: socialmediatoday.com
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.

Nie może Cię zabraknąć!

semWAW#2

Zapraszamy na semWAW#2 — barcamp o marketingu i analityce.