Szukaj
Logo TikToka na czarnym tle

TikTok pozwala zresetować algorytm karty dla Ciebie

TikTok udostępnił właśnie nową aktualizację, która pozwoli zmienić algorytm karty dla Ciebie.

Jak wiadomo, algorytm proponuje użytkownikom filmy podobne do tych, które oglądali i/lub polubili wcześniej. Minusem tego rozwiązania jest fakt, że preferencje wielu osób zmieniają się z czasem, co powoduje wyświetlanie klipów, którymi nie są już zainteresowani. Dodatkowo w kanale dla Ciebie często pojawiają się TikToki, które wydają się nie mieć nic wspólnego z upodobaniami danej osoby.

W odpowiedzi na ten problem TikTok wprowadził możliwość uaktualnienia algorytmu. Karta dla Ciebie osób, które zdecydują się na taki reset, będzie wyglądała tak, jak podczas pierwszego użycia aplikacji. Użytkownik zobaczy tam różnorodne filmy, a na podstawie interakcji z nimi, system opracuje nowy, bardziej dopasowany algorytm. Zmiana te nie wpłynie jednak na dotychczasowe ustawienia ani obserwowane konta.

Aktualizacja powinna być już dostępna dla wszystkich użytkowników, którzy chcą zmienić algorytm swojej karty dla Ciebie. Można ją znaleźć w preferencjach, dotyczących treści, w ustawieniach aplikacji.

Zrzut ekranu z możliwością zmiany algorytmu karty dla Ciebie w aplikacji TikTok

Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.

Nie może Cię zabraknąć!

semWAW#2

Zapraszamy na semWAW#2 — barcamp o marketingu i analityce.