ASPIRATE - Serwis dla wymagających marketerów
Telefon z logo Instagram Reels, na tle miasta

Odznaki osiągnięć na Instagramie

Odznaki osiągnięć, które są już dostępne dla wybranych użytkowników aplikacji, to kolejny sposób promowania Rolek na Instagramie.

Ze wstępnych informacji wynika, że odznakę można otrzymać m.in. za publikowanie Rolek codziennie. Jest to podobna forma zachęcenie do systematycznej aktywności, jak w przypadku Streaks na Snapchacie. Drugą, znaną na ten moment nagrodą, jest oznaczenie Trendsetter dla Reelsów, zyskujących popularność.

Odznaki będą przypisane do konkretnej Rolki, a nie ogółu publikowanych treści. Co ciekawe, będą widoczne jedynie dla twórcy, a nie wszystkich użytkowników.

Istnieje również pewne prawdopodobieństwo, że odznaki osiągnięć staną się kolejną formą zarabiania na Instagramie. Program bonusowy Reels Pay nagradza najpopularniejsze Rolki, więc może okazać się, że duża liczba odznaczeń pod klipami będzie jednym z czynników decydujących o przyznaniu wynagrodzenia.

Instagram testuje również opcję wyszukiwania popularnych rolek w kanale Eksploruj, dzięki czemu ich zasięg stanie się jeszcze większy. Obydwie aktualizacje mają być zachętą do zwiększenia częstotliwości publikowania Reels.

Przykładowe odznaki osiągnięć na Instagramie
Źródło: Twitter/Alex193a
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl


Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.