ASPIRATE - Serwis dla wymagających marketerów
Telefon z wyświetlonym logo Meta

Nowe opcje zarobku na NFT i Reels w Meta

Meta wprowadza szereg nowych opcji, które mają posłużyć użytkownikom do monetyzacji twórczości, między innymi w obrębie Reelsów czy NFT.

Obecnie Meta testuje nowy Creator Marketplace na Instagramie. Twórcy będą mogli zostać odkryci przez marki pod kątem potencjalnej współpracy. Nowa funkcja umożliwi użytkownikom podzielenie się swoimi zainteresowaniami i rodzajami treści, które chcą tworzyć. Pozwoli to markom łatwiej znaleźć twórców najbardziej pasujących do przeprowadzanej kampanii.

Kolejna nowość jest związana z Facebookiem. Meta rozszerza swój program Reels Play Bonus. Umożliwi to użytkownikom publikowanie swoich rolek z Instagrama na Facebooka oraz możliwość zarobku na obu aplikacjach.

To nie koniec zmian. Meta rozszerza opcję darowizn Facebook Stars na wszystkich kwalifikujących się użytkowników. Dzięki temu, będą mogli zarabiać na rolkach oraz filmach VOD. Dotychczas, aby otrzymać tę wirtualną walutę, użytkownicy musieli zarządzać Gaming Video Creator Page, spełniając konkretne kryteria. Aktualizacja ma zostać rozszerzona także na Reels.

Dodatkowo, Meta wprowadza interoperacyjne subskrypcje. Umożliwią one płatnym subskrybentom z innych platform dostęp do grup założonych przez twórców na Facebooku.

Meta rozszerza też testy dotyczące wyświetlania NFT, o których pisaliśmy w maju: https://aspirate.pl/social-media/instagram-testuje-opcje-wyswietlania-nft/. Pula testowa tej opcji zostanie rozszerzona oraz prawdopodobnie wprowadzona na Facebooku.

Ważną informacją jest, że Meta nie planuje wdrożyć żadnych procesów dzielenia się przychodami na Facebooku i Instagramie do 2024. Oznacza to, że twórcy do tego czasu będą mogli ubiegać się o 100% wszystkich środków zarobionych za pośrednictwem wydarzeń, subskrypcji, odznak i Biuletynu Facebooka.

Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Studentka psychologii, rozpoczynająca swoją przygodę z marketingiem. Kasia wspiera nasz dział R&D, wyszukując najświeższe nowinki marketingowe i publikując je w serwisie.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl


Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.