ASPIRATE - Serwis dla wymagających marketerów
Nowe funkcjonalności na polskim Instagramie

Nowe funkcjonalności na polskim Instagramie

Ostatni tydzień to okres intensywnych zmian na Instagramie!
Aktualizacje aplikacji zawierają zupełnie nowe funkcjonalności lub zastępują te stare nowszymi. Weźmy pod lupę najważniejsze z nich.

Zmiana, która spotkała się z wyjątkowym entuzjazmem ze strony Instagramowych influencerów to funkcja “Collabs”. Od teraz istnieje możliwość współtworzenia postów z zaproszonymi osobami!
Nad materiałem wyświetlanym na Feedzie lub w Reels pojawiają się nazwy obu użytkowników. Post widnieje również na obu profilach i ukazuje tę samą liczbę polubień oraz komentarzy. Dostęp do statystyk posta można uzyskać z poziomu obu kont, jednak na chwilę obecną, edycja posta jest możliwa tylko przez autora.
Aby opublikować współtworzony materiał, w trakcie tworzenia posta należy wybrać opcję “oznacz osoby”, a następnie “wybierz współtwórcę”. Oznaczenie danego profilu w Collabs wymaga akceptacji! Dopiero wtedy materiał zostanie udostępniony obserwującym zaproszonego użytkownika, a on sam zostanie oznaczony jako współtwórca.

Kolejna istotna zmiana – Reels dostępne w Polsce! Instagram zrezygnował z IGTV na rzecz Reels. Od teraz po wybraniu materiału do opublikowania, możemy zdecydować, czy ma on być postem, czy naszą rolką. Forma wyświetlania materiałów w rolce jest przez wiele osób porównywana do tej, znanej z TikToka. Co więcej, w Reels możemy umieścić filmy o dowolnej długości (w przeciwieństwie do IGTV, w którym pojawiały się video trwające minimum minutę).

Nowość przydatna dla osób, które obrabiają swoje materiały na laptopie, to opcja dodawania postów z poziomu Instagrama w przeglądarce. Od teraz, po wejściu w Instagram w przeglądarce, wystarczy kliknąć w plus, wybrać zdjęcie z komputera i postępować podobnie jak w przypadku aplikacji. Ciekawą zmianą jest funkcja tekstu alternatywnego (zamiast hashtagów), który ma poprawić zasięgi publikowanego materiału.
Ostatnia, ale za to bardzo wyczekiwana zmiana, to opcja linków w stories dostępna dla wszystkich użytkowników! W poprzednim newsletterze wspominaliśmy już o tej funkcjonalności, jednak dotychczas była ona dedykowana dla kont, których liczba obserwujących wynosiła minimum 10 tys. Od teraz linki za pomocą naklejek w stories będą mogli umieszczać wszyscy użytkownicy, niezależnie od wielkości konta.

Udostępnij:
Natalia Bobik
Natalia Bobik
Redaktor naczelna. Koordynuje prace nad serwisem i buduje rozpoznawalność serwisu. Prywatnie studentka na kierunku zarządzanie projektami, miłośniczka psów i niespełniony lekarz.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl


Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.