ASPIRATE - Serwis dla wymagających marketerów
Logo LiknkedIn

Komentowanie wydarzeń i inne nowości na LinkedIn

LinkedIn wprowadza nowości w opcjach komentowania wydarzeń i udostępniania treści, w celu zwiększanie zaangażowania użytkowników.

Pierwsza z nich jest powiązana z LinkedIn Events. Użytkownicy biorący udział w jakimś wydarzeniu, będą mieli możliwość kontaktu z innymi uczestnikami przed, w trakcie i po wydarzeniu, w sekcji Komentarzy. Będzie to też dobra okazja do nawiązywania kontaktów.

Na wydarzenie będzie można reagować bezpośrednio w poście o nim lub na jego stronie. Uczestnicy nie otrzymają powiadomień o pojawiających się komentarzach. Mogą jednak zaprosić znajomych do dyskusji poprzez oznaczenie ich.

Działanie to ma zwiększyć zaangażowanie użytkowników i pomóc w budowaniu społeczności. Jest to też kolejny krok w udoskonaleniu opcji LinkedIn Events, ulepszonej już o nowe reklamy boost, o których pisaliśmy w poniższym artykule: https://aspirate.pl/reklamy/nowe-opcje-reklamy-boost-na-linkedin/

Kolejną nowością jest wprowadzenie uproszczonej opcji udostępnienia treści innych użytkowników. Od teraz będzie można udostępniać czyjś post, komentarz itd. za pomocą zwykłego przycisku Udostępnij. Co ciekawe, nie będzie można skomentować dodanej treści, co ma na celu ograniczenie możliwego hejtu. Sama opcja udostępniania usprawni działanie aplikacji, jak i zaangażowanie użytkowników.

Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Studentka psychologii, rozpoczynająca swoją przygodę z marketingiem. Kasia wspiera nasz dział R&D, wyszukując najświeższe nowinki marketingowe i publikując je w serwisie.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl


Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.