ASPIRATE - Serwis dla wymagających marketerów
Telefon z logo TikToka trzymany w dłoni

Dłuższe opisy na TikToku już dostępne

Kilka dni temu część użytkowników otrzymała powiadomienie z informacją, że opisy na TikToku mogą być dłuższe niż dotychczas.

Do tej pory limit znaków w opisach wynosił 300 znaków. Najnowsza aktualizacja zwiększa ich liczbę aż do 2200. Dzięki temu twórcy zyskają większą możliwość optymalizacji publikowanych treści pod kątem wyszukiwań. Jak powszechnie wiadomo, młodzi ludzie coraz częściej szukają odpowiedzi na swoje pytania właśnie na TikToku. Dłuższe opisy mają ułatwić wyszukiwanie konkretnych treści w aplikacji. Twórcy platformy wyjawili również, że tekst opisu ma wpływ na to, które filmy są polecane użytkownikom.

Tekst pod klipem powinien zawierać adekwatnie dopasowane słowa kluczowe. W przypadku restauracji czy lokalnych atrakcji główną rolę będzie odgrywać oczywiście lokalizacja. Badania przeprowadzone przez Google pokazały, że 40% Internautów, szukając miejsc na obiad, wybiera TikToka lub Instagrama zamiast tradycyjnej wyszukiwarki.

Jak widać, odpowiednio wykorzystanie opisy na TikToku mogą przyczynić się do zwiększenia zaangażowania użytkowników oraz dotarcia do szerszego grona nowych odbiorców.

Powiadomienie o zwiększeniu długości opisu na TikToku.
Źródło: https://twitter.com/MattNavarra
Udostępnij:
Katarzyna Ząbczyk
Katarzyna Ząbczyk
Redaktor. Autorka nowinek, która codziennie wyszukuje i publikuje najświeższe wiadomości ze świata marketingu. Prywatnie pasjonatka i studentka psychologii, miłośniczka książek.

Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Raz w tygodniu w piątek o 14:00 wysyłamy najistotniejsze informacje oraz dodatkowe materiały, których nie znajdziesz na aspirate.pl


Zdobądź najważniejsze informacje i bonusy

Zapisz się, a otrzymasz najważniejsze zmiany marketingowe na swoją skrzynkę mailową.